Rewal - oceny wg. turystów:
średnia 4.14 na podstawie 53 opinii
Rewal - ogólnie:

Rewal to urokliwa miejscowość wypoczynkowa nad Morzem Bałtyckim. Bliskość lasu i morza, bogate w jod powietrze oraz piaszczyste plaże przyciągają tu spragnionych odpoczynku turystów. Wieczorne spacery klifowym brzegiem pozwalają całkowicie oderwać się od codzienności. Rewal leży między Dziwnowem a Trzebiatowem...

Teoria i historia


Rewal leży w środkowej części Wybrzeża Trzebiatowskiego. Zabudowa miejscowości składa się z niskich budowli i zlokalizowana jest na najwyższej części nadmorskiego klifu. Typowy morski klimat stwarza odpowiednie warunki do życia rzadkich gatunków zwierząt i roślin zarówno na lądzie jak i w wodzie. Na wybrzeżu można spotkać foki, rzadkie gatunki małż oraz ptactwa wodno-błotnego.

Powstanie miejscowości datuje się na koniec XIV wieku, kiedy na szlaku łączącym Gdańsk z Kamieniem Pomorskim postawiono zbójecką karczmę. Niedługo potem wokół karczmy powstała niewielka osada rybacka. Niezwykłe warunki klimatyczne spowodowały, że Rewal już w 1827 roku zyskał status kąpieliska. Pierwsi letnicy pochodzili najczęściej z Berlina i okolic.
Powstanie miejscowości datuje się na koniec XIV wieku, kiedy na szlaku łączącym Gdańsk z Kamieniem Pomorskim postawiono zbójecką karczmę. Niedługo potem wokół karczmy powstała niewielka osada rybacka. Niezwykłe warunki klimatyczne spowodowały, że Rewal już w 1827 roku zyskał status kąpieliska. Pierwsi letnicy pochodzili najczęściej z Berlina i okolic.


Pomimo dużego zainteresowania miejscowością, obiekty noclegowe zaczęto budować dopiero pod koniec XIX wieku. W 1900 roku powstał tutaj park zdrojowy. Na czas wojny kurort, co oczywiste, zamarł, lecz wraz z nadejściem pokoju, do Rewala powrócili turyści i na nowo mógł rozkwitać jako letnisko.

Tym co odróżnia Rewal od innych nadmorskich miejscowości, jest Park Wieloryba. To jedyne w okolicy miejsce, gdzie można tak wiele dowiedzieć się na temat morza. To gigantyczne oceanarium jest otwarte zarówno na dzieci jak i dorosłych – każdy może uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez przewodników. Można zajrzeć w oczy ogromnym rekinom, a także poznać ryby, które spotyka się w nadmorskich smażalniach.
Rewal dziś - oczami turystów


Rewal oferuje turystom piękne kąpielisko z szeroką, zadbaną plażą, nad którym czuwają doświadczeni ratownicy WOPR. Stanowiska ratownicze wyposażone są w profesjonalny sprzęt. Plaża i kąpielisko od lat spełniają wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Na złocistym piasku zlokalizowane są zjeżdżalnie plażowe oraz wypożyczalnie skuterów wodnych, katamaranów czy łodzi motorowych.


               
Taras widokowy w Rewalu to miejsce, które przypadnie do gustu każdemu turyście. Wybudowano go na wysokim klifowym brzegu przy głównym zejściu na plażę, co pozwala na bezpieczną obserwację widowiskowych jesiennych sztormów na Bałtyku. To miejsce, z którego wschody i zachody słońca wyglądają tak pięknie, jak nigdzie indziej :)

Dobrą propozycją miejsca do odwiedzenia z dziećmi jest Bajkowa Chata. To miejsce w całości poświęcone bajkom i ich bohaterom – można z bliska przyjrzeć się Babie Jadze, stanąć oko w oko z wampirem Drakulą, a nawet sprawdzić jak wygodne są sanie Królowej Śniegu! Atrakcja zadowoli żądne wrażeń szkraby, a rodzicom gwarantuje powrót do dzieciństwa :)

Obowiązkowym punktem na liście atrakcji jest Aleja Zakochanych usytuowana wzdłuż linii brzegowej, łącząca ze sobą tarasy widokowe. Na alei ustawione są ławeczki, z których można podziwiać zapierające dech w piersiach zachody słońca. W pobliżu znajduje się aleja różana, gdzie zasadzono prawie sto pięćdziesiąt gatunków róż. Wspaniałe, klimatyczne miejsce - nie tylko dla par.

W Rewalu dobrze będą się bawić amatorzy ruchu. Miasto oferuje zwiedzającym swoje obiekty sportowe otwarte przez cały rok. To między innymi wypożyczalnie rowerów, skatepark, szlaki turystyczne dostępne dla rowerzystów, parki linowe oraz korty tenisowe. Większość hoteli oferuje swoim rezydentom również baseny i siłownię.

W miasteczku często organizuje się różne, atrakcyjne imprezy sportowe.
Baza noclegowa w Rewalu jest dobrze rozbudowana. Na turystów czekają hotele, pensjonaty, domki letniskowe, a nawet apartamenty. Coraz więcej hoteli osiąga poziom europejski i przyciąga co roku setki turystów. Hotele są przyjazne rodzinie i coraz częściej otwarte na potrzeby właścicieli zwierząt. Rewalskie restauracje proponują pyszne posiłki. Lokalnym przysmakiem są oczywiście świeże, smażone ryby poławiane przez rewalskich rybaków :)

Rewal to niewielka, lecz niesamowicie różnorodna miejscowość, która każdemu ma coś do zaoferowania.
O wspaniałości tego miejsca świadczy jego naturalny charakter i piękno nadmorskich krajobrazów. Nie bez powodu zjeżdżają tutaj turyści z całej Polski. Każdy powinien przyjechać tu chociaż raz!

Noclegi Rewal:
zobacz więcej
Warto zobaczyć
Warto wiedzieć
Ruiny kościoła w Trzęsaczu - 2 km od Rewala

Niewielka rybacka wioska koło Rewala (2 km od)  to miejsce gdzie możemy podziwiać niesamowitą atrakcję. Na skraju wysokiego klifu, nad samym brzegiem morza widnieją malownicze ruiny gotyckiego kościoła. Aż trudno uwierzyć, że świątynia ta wybudowana została przed wiekami w centrum wsi. To miejsce gdzie możemy zadumać się nad niesamowitą , niszczycielską siła natury.

czytaj więcej
Latarnia morska w Niechorzu 4km od Rewala

Piękne, nadmorskie widoki podziwiane z latarni morskiej zachwycą każdego. Ta wzniesiona na klifowym brzegu budowla uznawana jest za najładniejszą latarnię morską na polskim wybrzeżu. Nazywana symbolem wybrzeża rewalskiego jest ponad 140 letnią pamiątką kultury narodowej wpisaną do rejestru zabytków.

czytaj więcej
Wystawa Miniatur Kolejowych Rewal ul. Dworcowa

Zobacz jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji rodzinnych Rewala i całego wybrzeża. Wystawa Miniatur Kolejowych w Rewalu to miejsce stworzone przez ludzi z pasją, gdzie zarówno najmłodsi jak i ci starsi turyści znajdą coś ciekawego dla siebie. Możesz się tu pobawić się kolejką, a także zobaczyć modele i poznać historię pociągów z całego świata od najstarszych parowozów, po nowoczesne cuda techn

czytaj więcej
Park Przyjaciół Pustkowa 4 km od Rewala
Znajdź chwilę wytchnienia od codzienności wśród zieleni i zrelaksuj się słuchając kojącego szumu morskich fal. Pełne uroku miejsce jakim jest Park Prz...
czytaj więcej
Pogorzelica wioska ukryta w gęstwinie lasów
Stanowiąca częsty cel podróży wszystkich tych, których zmęczyło życie w betonowych miastach. Dzięki licznym ośrodkom sanatoryjnym i rehabilitacyjnym,...
czytaj więcej
Warto wiedzieć - zobacz więcej

ZALOGUJ SIĘ JAKO TURYSTA

lub

zaloguj się jako użytkownik w portalach ip:tourism:

Błędny login lub hasło, spróbuj jeszcze raz.

Nie masz konta?

zarejestruj się: (zajmie to ok. 25 sek)

ZALOGUJ SIĘ JAKO BIZNES - WŁAŚCICIEL

OBIEKTU NOCLEGOWEGO, GASTRONOMII, ATRAKCJI
Kliknij tu >>

: Rewal.com!

Kliknij aby zadzwonić
Sukces!

Twoje zgłoszenie zostało wysłane!