Rewal - oceny wg. turystów:
średnia 4.14 na podstawie 53 opinii

Atrakcje w Niechorzu

Tym razem zachęcam Was do odwiedzenia Niechorza. Z Rewala jest to około 15 minut jazdy samochodem. Co warto zobaczyć w Niechorzu? Punktem obowiązkowym jest latarnia morska oraz Muzeum Rybołówstwa. Dla miłośników natury pozostają spacery Szlakiem Liwiej Łuży, który jednocześnie jest rezerwatem ornitologicznym.

 

Latarnia morska w Niechorzu

Takie atrakcje przyciągają nawet największych maruderów. Piękne widoki, morska bryza i klimat XIX wiecznej budowli powodują, że chętnych do zwiedzania jest czasem bardzo dużo. Przejdźmy jednak do historii latarni. Decyzję o rozpoczeciu budowy  podjęto w 1860 roku, a 6 lat później oddano gotową do użytku latarnię. Całą budowlę usytuowano nad wysokim klifowym brzegiem. Źródłem światła został aparat Fresnela I klasy. .

Latarnia ze względu na swój wiek i wartość architektoniczną została wpisana do rejestru zabytków.

Poniżej przedstawiam dane techniczne latarni:

Wysokość wieży        45,00 m
Wysokość światła     62,80 m n.p.m.
Zasięg światła           20,00 Mm

I na koniec ciekawostka: latarnia została pokazana na polskim znaczku pocztowym o numerze 4095, który wydała Poczta Polska w 2006 roku.


Muzeum Rybołówstwa w Niechorzu

Jeżeli chcecie zobaczyć jak wyglądała specyfika zawodu rybaka musicie koniecznie odwiedzić muzeum w Niechorzu. Połozone jest w al. Bursztynowej 28 - czyli na głównej ulicy Niechorza. Problemów z rozpoznaniem muzeum nie będziecie mieli - przed budynkiem wystawione są kutry rybackie przekazane przez lokalnych rybaków.

W środku czekają na Was zabytki związane z historią rybołówstwa oraz kultury Pomorza Zachodniego. Ekspozycja muzeum rozmieszczona jest w 3 salach.

Oprócz stałej wystawy organizowane są czasowe ekspozycje poświęcane np. modzie i zwyczajom plażowym czy eskopzycje malarskie przedstawiające najciekawsze obiekty z gminy Rewal.
 

Sprawdziliśmy:
od 50 zł /os..
50
PLN
https://schema.org/InStock
2021-12-31
Domowe Jadło
3.8/5.0 11
3.8/5.0
11
czynne: Cały rok
zobacz więcej »
zobacz więcej »
0.00
PLN
https://schema.org/InStock
2021-12-31
U Wita Smażalnia Ryb
4.2/5.0 33
4.2/5.0
33
zobacz więcej »
zobacz więcej »
zobacz więcej
Noclegi Rewal:
zobacz więcej
Warto zobaczyć
5
4
Latarnia morska w Niechorzu 4km od Rewala

Piękne, nadmorskie widoki podziwiane z latarni morskiej zachwycą każdego. Ta wzniesiona na klifowym brzegu budowla uznawana jest za najładniejszą latarnię morską na polskim wybrzeżu. Nazywana symbolem wybrzeża rewalskiego jest ponad 140 letnią pamiątką kultury narodowej wpisaną do rejestru zabytków.

czytaj więcej
2
Wystawa Miniatur Kolejowych Rewal ul. Dworcowa

Zobacz jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji rodzinnych Rewala i całego wybrzeża. Wystawa Miniatur Kolejowych w Rewalu to miejsce stworzone przez ludzi z pasją, gdzie zarówno najmłodsi jak i ci starsi turyści znajdą coś ciekawego dla siebie. Możesz się tu pobawić się kolejką, a także zobaczyć modele i poznać historię pociągów z całego świata od najstarszych parowozów, po nowoczesne cuda techn

czytaj więcej
1
Park Przyjaciół Pustkowa 4 km od Rewala

Znajdź chwilę wytchnienia od codzienności wśród zieleni i zrelaksuj się słuchając kojącego szumu morskich fal. Pełne uroku miejsce jakim jest Park Przyjaciół Pustkowa niedaleko Rewala, jest idealne na relaks i rodzinne spacery. Tutaj nie tylko odpoczniesz, ale znajdziesz też wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

czytaj więcej
Pobierowo słów kilka
To jedna z większych miejscowości należących do gminy Rewal. Jest zachodnim sąsiadem maleńkiego Pustkowa i tym samym miejscem częstych odwiedzin przez...
czytaj więcej
1
Trzęsacz - słów kilka
Trzęsacz to mała nadmorska wioska, położona w połowie drogi z Kołobrzegu do Międzyzdrojów. Liczy sobie około siedmiuset lat, wobec tego może się pochw...
czytaj więcej
2
Warto zobaczyć - zobacz więcej
Warto wiedzieć
5
4
Podróżowanie z najmłodszymi

Niech wspólna podróż okaże się niesamowitą przygodą dla całej rodziny! Czas wakacji to przede wszystkim czas słodkiego lenistwa i odpoczynku, spędzany w gronie najbliższych nam osób. Pławimy się w morzach, opalamy na plażach, często po prostu leżymy w zaciszu własnego ogródka... Jak sprawić, by długa podróż do miejsca docelowego nie zmieniła się w męczarnię?

czytaj więcej
3
Wodne atrakcje Bałtyku

Bałtyk często ma w naszych oczach opinię morza zimnego i nieprzystępnego. Ci, którzy jednak uparcie odwiedzają polskie wybrzeże każdego lata, muszą mieć ku temu swoje powody. Okazuje się, że wystarczy odrobina chęci, a wody Morza Bałtyckiego zamieniają się w gorące i pełne niecodziennych atrakcji...

czytaj więcej
1
Co nam zagraża w czasie urlopu?

Wyjeżdżając na urlop, bierzemy pod uwagę wyłącznie wizję dobrej zabawy. Czasem jednak warto być realistą i założyć z góry pewne popularne wakacyjne niepowodzenia. Prezentujemy kilka najczęstszych zagrożeń, jakie mogą czyhać na nas w czasie wakacji.
...

czytaj więcej
Plaża za parawanem, czyli nadbałtycki trend wśród plażowiczów
W ciągu ostatnich dwóch lat na polskich plażach pojawiło się niepokojące zjawisko, które koniec końców nazwano „parawaningiem” Odcinamy się od sąsiadó...
czytaj więcej
5
Akademia Słońca i muzyka afrykańska
Pobierowo dziś to największa miejscowość gminy Rewal. Jednak nie zawsze tak było. Dopiero w latach międzywojennych rozwinęło się i stało popularną mie...
czytaj więcej
5
Warto wiedzieć - zobacz więcej
Opinie:

ZALOGUJ SIĘ JAKO TURYSTA

lub

zaloguj się jako użytkownik w portalach ip:tourism:

Błędny login lub hasło, spróbuj jeszcze raz.

Nie masz konta?

zarejestruj się: (zajmie to ok. 25 sek)

ZALOGUJ SIĘ JAKO BIZNES - WŁAŚCICIEL

OBIEKTU NOCLEGOWEGO, GASTRONOMII, ATRAKCJI
Kliknij tu >>

: Rewal.com!

Kliknij aby zadzwonić
Sukces!

Twoje zgłoszenie zostało wysłane!