Rewal - oceny wg. turystów:
średnia 4.14 na podstawie 53 opinii

Park Przyjaciół Pustkowa 4 km od Rewala

Znajdź chwilę wytchnienia od codzienności wśród zieleni i zrelaksuj się słuchając kojącego szumu morskich fal. Pełne uroku miejsce jakim jest Park Przyjaciół Pustkowa niedaleko Rewala, jest idealne na relaks i rodzinne spacery. Tutaj nie tylko odpoczniesz, ale znajdziesz też wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Pustkowo to jedna z najmniejszych, nadmorskich miejscowości sąsiadująca od zachodu z Rewalem. Jedną z atrakcji tego pełnego spokoju miejsca jest przepiękny park, położony tuż nad samym brzegiem morza. Jest to najbardziej zielone miejsce w całej miejscowości. Park Przyjaciół Pustkowa  znajdujący się przy ul. Leśnej, swoja nazwę otrzymał oficjalnie w 2013 roku. Nazwa ta dedykowana jest przyjeżdżającym tu co roku turystom. To ukłon miejscowego sołtysa pana Władysława Hagaja oraz członków Stowarzyszenia Przyjaciół Pustkowa w stronę wszystkich tych, którzy ukochali sobie tą pełna uroku, nadmorską miejscowość.


Park, który w 2013 roku przeszedł gruntowną rewitalizację, jest bardzo zadbany. Idealnie rozplanowane alejki spacerowe z ławeczkami na których można odpocząć otoczone są wypielęgnowaną zielenią. Pięknie rozplanowane klomby, rabaty pełne różnokolorowych kwiatów, starannie przystrzyżone krzewy oraz pełne uroku pergole sprawiają, że jest to miejsce pełne spokoju, idealne zarówno na samotne spacery jak i na spędzenie czasu z rodziną. W całym parku słychać szum pobliskiego morza i czuć zapach sosen. 

Atrakcje w parku

Jedną z najciekawszych atrakcji jakie znajdziemy w Parku Przyjaciół Pustkowa jest miejsce, gdzie kostka brukowa jest ułożona na kształt układu słonecznego. To nie tylko lokalna ciekawostka, ale i miejsce, które można pokazać najmłodszym w celach edukacyjnych. To oryginalne planetarium jeszcze ciekawiej prezentuje się w nocy dzięki niesamowitym iluminacjom. Dla dzieci dostępny jest również tłumnie odwiedzany przez całe rodziny plac zabaw. 

Informacje praktyczne:

  • Park jest dostępny dla odwiedzających przez cała dobę.
  • Znajduje się tutaj wygodne zejście na plażę, które jest idealne również dla wózków.
  • Do dyspozycji turystów jest siłownia pod chmurką.
  • Dzięki iluminacjom można tu bezpiecznie spacerować także w nocy. 
  • W sąsiedztwie parku znajdziemy kilka pensjonatów i domów gościnnych oferujących noclegi.


Zdaniem turystów:

Park robi bardzo dobre wrażenie na odwiedzających. Turyści podkreślają, że jest on niezwykle czysty i zadbany. Jest tu bardzo dużo ławek, a podświetlany układ słoneczny sprawia, że warto go odwiedzić również nocą. Dzieci są zachwycone placem zabaw, który jest bardzo atrakcyjny i najmłodsi nie chcą z niego wychodzić. Jeśli przyjdziemy w odpowiednim momencie, można tu też trafić na pokazy tańca z ogniem, połykaczy płomieni lub możliwość przejażdżki kucykiem. 

Czy wiesz, że:

  • W bezpośrednim sąsiedztwie parku znajduje się Bałtycki Krzyż Nadziei będący repliką krzyża na Giewoncie.
  • Zobaczyć możemy tu również Statek EXPO - jest to drewniana konstrukcja, która stanowiła element polskiej wystawy na EXPO 2000. W okresie bożonarodzeniowym służy za szopkę. 

Warto zobaczyć
Warto wiedzieć
Ruiny kościoła w Trzęsaczu - 2 km od Rewala

Niewielka rybacka wioska koło Rewala (2 km od)  to miejsce gdzie możemy podziwiać niesamowitą atrakcję. Na skraju wysokiego klifu, nad samym brzegiem morza widnieją malownicze ruiny gotyckiego kościoła. Aż trudno uwierzyć, że świątynia ta wybudowana została przed wiekami w centrum wsi. To miejsce gdzie możemy zadumać się nad niesamowitą , niszczycielską siła natury.

czytaj więcej
Latarnia morska w Niechorzu 4km od Rewala

Piękne, nadmorskie widoki podziwiane z latarni morskiej zachwycą każdego. Ta wzniesiona na klifowym brzegu budowla uznawana jest za najładniejszą latarnię morską na polskim wybrzeżu. Nazywana symbolem wybrzeża rewalskiego jest ponad 140 letnią pamiątką kultury narodowej wpisaną do rejestru zabytków.

czytaj więcej
Wystawa Miniatur Kolejowych Rewal ul. Dworcowa

Zobacz jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji rodzinnych Rewala i całego wybrzeża. Wystawa Miniatur Kolejowych w Rewalu to miejsce stworzone przez ludzi z pasją, gdzie zarówno najmłodsi jak i ci starsi turyści znajdą coś ciekawego dla siebie. Możesz się tu pobawić się kolejką, a także zobaczyć modele i poznać historię pociągów z całego świata od najstarszych parowozów, po nowoczesne cuda techn

czytaj więcej
Park Przyjaciół Pustkowa 4 km od Rewala
Znajdź chwilę wytchnienia od codzienności wśród zieleni i zrelaksuj się słuchając kojącego szumu morskich fal. Pełne uroku miejsce jakim jest Park Prz...
czytaj więcej
Pogorzelica wioska ukryta w gęstwinie lasów
Stanowiąca częsty cel podróży wszystkich tych, których zmęczyło życie w betonowych miastach. Dzięki licznym ośrodkom sanatoryjnym i rehabilitacyjnym,...
czytaj więcej
Warto wiedzieć - zobacz więcej

ZALOGUJ SIĘ JAKO TURYSTA

lub

zaloguj się jako użytkownik w portalach ip:tourism:

Błędny login lub hasło, spróbuj jeszcze raz.

Nie masz konta?

zarejestruj się: (zajmie to ok. 25 sek)

ZALOGUJ SIĘ JAKO BIZNES - WŁAŚCICIEL

OBIEKTU NOCLEGOWEGO, GASTRONOMII, ATRAKCJI
Kliknij tu >>

: Rewal.com!

Kliknij aby zadzwonić
Sukces!

Twoje zgłoszenie zostało wysłane!