Rewal - oceny wg. turystów:
średnia 4.14 na podstawie 53 opinii

Wystawa Miniatur Kolejowych Rewal ul. Dworcowa

Zobacz jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji rodzinnych Rewala i całego  wybrzeża. Wystawa Miniatur Kolejowych w Rewalu to miejsce stworzone przez ludzi z pasją, gdzie zarówno najmłodsi jak i ci starsi turyści znajdą coś ciekawego dla siebie. Możesz się tu pobawić się kolejką, a także zobaczyć modele i poznać historię pociągów z całego świata od najstarszych parowozów, po nowoczesne cuda techniki .


To malutkie muzeum mieści się w Rewalu przy ul. Dworcowej, na piętrze odrestaurowanego, zabytkowego budynku Dworca Wąskotorówki. Ekspozycja została otwarta 1 sierpnia 2016 roku. W czterech dużych salach możemy zobaczyć aż 8 pełnych rozmaitych detali makiet w różnych skalach modelarskich. Po torach długości ponad 100 m, w otoczeniu ciekawych krajobrazów, jeżdżą modele pociągów pochodzących z całego świata. Wykonane są one z różnych materiałów. Znajdziemy wśród nich zarówno modele kartonowe, drewniane jak i metalowe. Są tu zarówno zabawki jak i autentyczne, bardzo cenne modele. Muzeum posiada prawie 1000 zabytkowych oraz współczesnych modeli lokomotyw i wagonów. Na ekspozycji można zobaczyć m.in. takie pociągi jak Piko, Trix, Berliner II Bahnen, Fleischmann, Märklin czy Atlas. Dodatkowo znajdziemy tu  różnego rodzaju akcesoria kolejowe i militarne, a także elementy interaktywne . Po wystawie oprowadza przewodnik, który szczegółowo opowiada o poszczególnych eksponatach. Dużą atrakcja jest też to, że niektóre makiety są podświetlone. Jest również biblioteczka z całkiem pokaźnym zbiorem literatury - książek oraz czasopism z zakresu kolejnictwa i modelarstwa, które zainteresowani mogą poczytać na miejscu.  

Kącik dla dzieci

Specjalnie dla najmłodszych odwiedzających przygotowano specjalny kącik z zabawkami. Obok klocków i innych atrakcji, dzieci znajda tu chyba najsłynniejszą bajkową lokomotywę - Tomka z wyspy Sodor oraz jego przyjaciół. Do dyspozycji najmłodszych są również dwie drewniane kolejki górskie. Młodzi miłośnicy kolejnictwa mogą do woli bawić się i sterować wybranymi zestawami. 

Informacje praktyczne:

  • Wystawa jest otwarta od maja do września, codziennie w godzinach 12:00 - 18:30. Poza sezonem trzeba umawiać się telefoniczne na indywidualne terminy zwiedzania. 
  • Bilet normalny kosztuje 15 zł, ulgowy 12 zł. dzieci do lat 4 nie płacą za wstęp. 
  • W cenie jest usługa przewodnicka.
  • W budynku znajduje się też kawiarnia oraz sklepik z pamiątkami.
  • Tuż obok przebiega linia czynnej kolei wąskotorowej.


Zdaniem turystów

Jest to świetna atrakcja zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Turyści podkreślają, że miejsce jest stworzone przez pasjonatów i to się czuje. Modeli kolejek jest bardzo dużo, a makiety wykonane są z ogromna precyzją. Znawcy mówią, że można znaleźć tam prawie wszystko dla koneserów, brak jedynie kilku eksponatów z polskiego taboru. 

Czy wiesz, że:

  • Pośród eksponatów na wystawie znajdziemy też legendarny "Złoty pociąg", którym naziści planowali wywieźć zrabowane skarby.
  • Spora część eksponatów pochodzi z prywatnej kolekcji trzech pokoleń rodziny Hussakowskich.

Noclegi Rewal:
zobacz więcej
Warto zobaczyć
1
5
Latarnia morska w Niechorzu 4km od Rewala

Piękne, nadmorskie widoki podziwiane z latarni morskiej zachwycą każdego. Ta wzniesiona na klifowym brzegu budowla uznawana jest za najładniejszą latarnię morską na polskim wybrzeżu. Nazywana symbolem wybrzeża rewalskiego jest ponad 140 letnią pamiątką kultury narodowej wpisaną do rejestru zabytków.

czytaj więcej
5
Wystawa Miniatur Kolejowych Rewal ul. Dworcowa

Zobacz jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji rodzinnych Rewala i całego wybrzeża. Wystawa Miniatur Kolejowych w Rewalu to miejsce stworzone przez ludzi z pasją, gdzie zarówno najmłodsi jak i ci starsi turyści znajdą coś ciekawego dla siebie. Możesz się tu pobawić się kolejką, a także zobaczyć modele i poznać historię pociągów z całego świata od najstarszych parowozów, po nowoczesne cuda techn

czytaj więcej
2
Park Przyjaciół Pustkowa 4 km od Rewala

Znajdź chwilę wytchnienia od codzienności wśród zieleni i zrelaksuj się słuchając kojącego szumu morskich fal. Pełne uroku miejsce jakim jest Park Przyjaciół Pustkowa niedaleko Rewala, jest idealne na relaks i rodzinne spacery. Tutaj nie tylko odpoczniesz, ale znajdziesz też wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

czytaj więcej
Pogorzelica wioska ukryta w gęstwinie lasów
Stanowiąca częsty cel podróży wszystkich tych, których zmęczyło życie w betonowych miastach. Dzięki licznym ośrodkom sanatoryjnym i rehabilitacyjnym,...
czytaj więcej
4
Pustkowo zachodni sąsiad Trzęsacza
Ujmuje przede wszystkim pięknem przyrody. Bez względu na to, czy zima, czy lato, przyjedź do Pustkowa i zapoznaj się z atrakcjami, jakie oferuje...
czytaj więcej
2
Warto zobaczyć - zobacz więcej
Warto wiedzieć
4
1
Podróżowanie z najmłodszymi

Niech wspólna podróż okaże się niesamowitą przygodą dla całej rodziny! Czas wakacji to przede wszystkim czas słodkiego lenistwa i odpoczynku, spędzany w gronie najbliższych nam osób. Pławimy się w morzach, opalamy na plażach, często po prostu leżymy w zaciszu własnego ogródka... Jak sprawić, by długa podróż do miejsca docelowego nie zmieniła się w męczarnię?

czytaj więcej
0
Co kryją wody Reska Przymorskiego?

Rogowo, leżące przy jeziorze Resko Przymorskie, to miejscowość, której dzieje są związane z działaniami wojennymi na tym terenie. Do dziś stoją tu budynki, obecnie są to domy mieszkalne, które w latach 30 – tych XX wieku należały do niemieckiej bazy lotniczej. 

czytaj więcej
3
Do Rewala jedź po zdrowie

W Rewalu turyści najchętniej korzystają z czystych, piaszczystych plaż, ale warto pamiętać także o tym, że tutejsze powietrze zawiera duże ilości soli i jodu, dlatego warto przyjechać tu o każdej porze roku. Rewal leży na 15 – metrowym klifie. Ta dawna osada rybacka ...

czytaj więcej
Co nam zagraża w czasie urlopu?
Wyjeżdżając na urlop, bierzemy pod uwagę wyłącznie wizję dobrej zabawy. Czasem jednak warto być realistą i założyć z góry pewne popularne wakacyjne ni...
czytaj więcej
3
Niezwykłe budowle Trzebiatowa
Trzebiatów od 1996 roku jest objęty rządowym programem „Ratowanie miasteczek historycznych”. Zachowały się w nim nie tylko pojedyncze budynki, ale tak...
czytaj więcej
4
Warto wiedzieć - zobacz więcej
Opinie:

ZALOGUJ SIĘ JAKO TURYSTA

lub

zaloguj się jako użytkownik w portalach ip:tourism:

Błędny login lub hasło, spróbuj jeszcze raz.

Nie masz konta?

zarejestruj się: (zajmie to ok. 25 sek)

ZALOGUJ SIĘ JAKO BIZNES - WŁAŚCICIEL

OBIEKTU NOCLEGOWEGO, GASTRONOMII, ATRAKCJI
Kliknij tu >>

: Rewal.com!

Kliknij aby zadzwonić
Sukces!

Twoje zgłoszenie zostało wysłane!